"Nulipdyti gražią statulą ir įkvėpti
jai gyvybę - kilnu, bet išugdyti
jauną protą, savaip nulipdyti jauną
sielą ir įkvėpti jai tiesos jausmą - dar
kilniau"
                        (V. Hugo)
unesco
Projektas
2016 01 25

9hh.jpg

Linksmų dienų savaitė, skirta penktoms klasėms

Kaip ir praeitais metais, taip ir šiemet buvo rengiama Linksmųjų dienų savaitė. Šis trumpas renginys yra skirtas paskatinti ir pradžiuginti penktų klasių mokinius ir jų auklėtojas. Ši savaitė reikalinga tam, kad mūsų mažieji penktokai mūsų gimnazijoje jaustųsi kaip namie. Septintų klasių mokiniai sukūrė jiems atvirukus su vaizdingais paveikslėliais, kurie turėtų motyvuoti mūsų mažuosius mokinius geriau prisitaikyti prie nusistovėjusios Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos tvarkos ir taisyklių. Tuo pačiu pradžiuginome skanėstais ir geriausiai besimokančius penktų klasių mokinius ir jų auklėtojas. Mokiniams patiko tokia idėja ir pažadėjo dar geriau mokytis mūsų gimnazijoje.

Psichologė Jolanta

1_pk.jpg2jh.jpg

Susitikimas
2016 01 22
Lentvario.jpg
PAGALBA
2016 01 19

untitled.png

Vaikui padėti reikia laiku

Atsižvelgus į paskutines Lietuvos aktualijas, kai mažamečiai Lietuvos piliečiai nukenčia dėl nepakankamos priežiūros, prastos socialinės aplinkos, neadekvačių artimųjų veiksmų, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius sukvietė administracinį posėdį, į kurį pakvietė ne tik gimnazijos socialines pedagoges Natalją Jastrebovą ir Editą Zaksienę bei Vaiko gerovės komisijos pirmininkę Inetą Nebutovą, bet ir Lentvario seniūnijoje dirbančias socialines darbuotojas – Trakų rajono paramos šeimai centro darbuotojas Ievą Jezerskienę, Ernestą Silnevič bei Ireną Zarubaitę.

Posėdžio metu gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius išreiškė nerimą bei rūpestį dėl gimnazijoje besimokančių rizikos grupei priklausančiose šeimose gyvenančių mokinių. Gimnazijos vadovas kalbėjo, kad itin skaudu, kai vaikui laiku nesuteikiama pagalba, todėl nuogąstaudamas, kad savivaldos lygmenyje kolkas nėra jokių siūlymų, kaip gerinti šių mokinių stebėjimą bei pagalbą jiems, pats imasi iniciatyvos ir nori pradėti ieškoti ir įdiegti efektyvų tarpinstitucinio bendradarbiavimo modelį vietos bendruomenių lygmenyje. Pagrindinis šio modelio kūrimo tikslas – pagerinti seniūnijos ir gimnazijos darbuotojų bendradarbiavimą, pakylėti į aukštesnį lygį informacijos sklaidą, aktyvinti socialinės rizikos šeimų stebėjimą bei konkrečią pagalbą jose augantiems vaikams. Direktorius Jonas Kietavičius kalbėjo: „ Reiktų ne analizuoti, kodėl atsitiko nelaimė, bet siekti prevenciškai užkirsti kelią apskritai jai atsirasti“. Socialinė darbuotoja I.Zarubaitė kalbėjo, jog lankantis socialinės rizikos grupei priklausančiose šeimose pastebėta itin dažna socialinių įgūdžių stoka bei besaikis alkoholio vartojimas. I. Jezerskienė pasakojo apie prevencinį darbą su šeimomis , patekusiomis į socialinių darbuotojų akiratį, joms teikiamą pagalbą, kad jos netaptų socialinės rizikos grupei priklausančiomis šeimomis. Gimnazijos direktorius J.Kietavičius pasiūlė naują modelį, pagal kurį seniūnijos socialinės darbuotojos dalyvaus gimnazijos Vaiko gerovės komisijos posėdžiuose, teiks informaciją gimnazijos socialinėms pedagogėms, bus glaudžiai ir efektyviai bendradarbiaujama iškilus problemoms.

Tikimasi, kad pradėjus iniciatyvas mažose bendruomenėse bus laiku pasiekta efektyvi pagalba kiekvienam vaikui.

Gimnazijos informacija

Konkursas
2016 01 18

images.jpg

Jaunųjų filologų konkursas

Sausio 13 dieną Trakų švietimo pagalbos tarnyboje vyko Jaunųjų filologų darbų atranka į šalies turą. Ib klasės mokinės Jelenos Ivanovos publicistinė apybraiža „Rašytoja Neringa Vaitkutė: savitas žvilgsnis į pasaulį“ perėjo rajoninę atranką ir pateko iš šalies turą. Darbo autorė Jelena labai džiaugiasi šiuo pasiekimu, nes ji jauniausia konkurso dalyvė ir darbą rašė pirmą kartą. Mokytoja A.Markauskienė irgi labai džiaugiasi mokinės sėkme, kadangi Jelena aktyvi, motyvuota, domisi įvairiapuse veikla, noriai išbando jėgas įvairiose srityse. Darbe analizuojama N.Vaitkutės kūryba, o įdomūs interviu atskleidžia ir spalvingą, įdomią rašytojos- gimnazijos biologijos mokytojos- asmenybę, ir Jelenos kruopštumą, darbštumą.

Gimnazijos informacija

ŠVENTĖS!
2015 12 18

Kalėdų Senelis atvyko į gimnaziją !

Prasmingų ir svarių darbų!
Drąsių idėjų, lengvos laimės rankos!
Atvirumo viskam, kas nauja!
Šilumos ir jaukumo Jūsų namams!
Ir paties gražiausio Kalėdų stebuklo!

Mieli mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai, lai išsipildo gimnazijos Kalėdų Senelio linkėjimai, o nuotraukos dar ilgai primena šventišką nuotaiką. Gerų, linksmų, džiugių švenčių !